Idősek Otthona
Elérhetőségek:
Vaskúti Idősek Otthona
Intézményvezető: Kulisity Antalné
Cím: 6521 Vaskút, Damjanich u. 75.
Telefonszám: 79/572-080
email: vaskutotthon@gmail.com
Bemutatás
A Vaskúti Idősek Otthona 2004 óta működik 50 férőhellyel, az intézményt a Széchenyi-terv keretében pályázati rendszerben építették.
Az intézmény fenntartója Vaskút Nagyközségi Önkormányzat. Az Otthon átlagot meghaladó un. apartmanokkal és átlagos férőhelyekkel rendelkezik. A lakószobák tágasak, egy és kétágyasak.
A település centrumában helyezkedik el, a lakók számára orvosi ellátást, 24 órás felügyeletet, ápolást-gondozást biztosítunk. Az ellátottak részére napi ötszöri étkezést és a szükséges diétát biztosítjuk, a lakhatással összefüggő közüzemi költségeket vállaljuk, pl. fűtés, meleg víz szolgáltatás. Az ellátottak ruházatát mosodánkban tisztítjuk. Biztosítjuk a fejlesztéshez, foglalkoztatáshoz szükséges eszközöket.
A térítési díjak szolgáltatási fajtánként változnak. 2024. április 1-jétől a hagyományos szociális ellátás esetén 4.500 Ft/nap/fő, demens ellátás esetén 4.200 Ft/nap/fő, emelt szintű ellátás esetén 5.500 Ft/nap/fő. Az átlagot meghaladó ellátás esetében az apartmanokban az egyszeri hozzájárulás 2024. április 1-jétől 3.000.000 Ft/apartman. Az apartmanok 40 négyzetméteresek: előszoba, konyha, hálószoba és egy tágas fürdőszoba. A főépületben lévő kétszemélyes lakószobák esetén az egyszeri hozzájárulás 900.000 Ft/fő/férőhely.
Foglalkoztatás
Az Otthonban a foglalkoztatás szervezett módon az egyéni készségeket és képességeket valamint az egészségügyi állapotot figyelembe véve történik.
A foglakozások délelőtt és délután két helyszínen, az ebédlőben és a foglalkoztató teremben zajlanak.
Kis csoportos foglalkozásainkon lakóink a foglalkoztatás szervező vezetésével az ünnepekre, rendezvényekre, dekorációkat, ajándékokat készítenek.
A nagycsoportos foglalkozásokat az ebédlőben tartjuk felolvasás, játék, torna és közös beszélgetések színesítik a mindennapokat. Biztosítjuk a hitélet gyakorlását, kéthetente istentiszteletet tart a település plébánosa.
Mentálhigiénés gondozásunk lelki segítséget nyújt a lakóinknak a felmerülő problémák leküzdésében, nagy gondot fordítunk a konfliktus helyzetek megelőzésére és megoldására. Segítjük az intézményen belüli és kívüli közösségek, társas kapcsolatok kialakulását és működését.
Számítógép használatra is van lehetőség, az ellátottak foglalkozás keretében tanulják a számítógép használatát, e-mailt küldenek, közösségi oldalakon ismerkednek.
Célunk, hogy minden lakónk otthonának is vallja az intézményt.